Witaj na stronie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie

szukaj:

::Kalendarium::




Twoje IP:
::Menu::
:: Strona główna
:: Kontakt
:: Aktualności
:: Przedszkole
:: Ogłoszenia
:: Pobieralnia
:: Galeria
:: Archiwum
:: Linki
:: Księga gości

::Szkoła::
:: Dzieje szkoły
:: Sukcesy
:: Statut szkoły
:: Kalendarz imprez
:: Rozbudowa szkoły

::Uczniowie::
:: Plan lekcji
:: Zajęcia pozalekcyjne
:: Wykaz uczniów
:: Samorząd szkolny
:: Prace uczniów
:: Absolwenci

::Rodzice::
:: Rada Rodziców

::Nauczyciele::
:: Wykaz nauczycieli
:: Publikacje
:: Plan lekcji 

 

::Statystyki::
:: Goście online:
:: Wyświetleń:
:: Odwiedzin:

           

*Liczniki ruszyły 11.02.2011

 

::Serwis sponsoruje::

::Aktualności::
 

25.06.2015 - Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 właśnie odchodzi do historii. Przed uczniami 2 miesiące odpoczynku i beztroski. Zanim jednak zadźwięczał ostatni dzwonek w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca mijający rok szkolny, podczas której Dyrektor szkoły wręczył uczniom nagrody i stypendia za naukę i wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe, pracę w organizacjach szkolnych. Rodzice otrzymali listy pochwalne. Zgromadzeni na uroczystości nauczyciele, uczniowie i rodzice mogli obejrzeć prezentację podsumowująca pracę szkoły i prezentującą jej osiągnięcia. Tego też dnia uczniowie klasy III gimnazjum pożegnali się z nauczycielami i młodszymi kolegami. Zrobili to w pięknym stylu! Gratulujemy im pomysłu i życzymy sukcesów w nauce w wybranych szkołach średnich.


Wszystkim życzymy bezpiecznych i udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!


18.06.2015 - Prawa Dziecka - oczami dzieci

W dniu 18 czerwca 2015 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach na temat "Prawa Dziecka - oczami dzieci".
Warsztaty zorganizowała Placówka Wsparcia Dziennego "Skrzydła", filia w Gromadzie. W czasie zajęć dzieci utrwaliły sobie swoje prawa, a także obowiązki. W nagrodę za bardzo dobrą pracę i zaangażowanie otrzymały słodycze


09.06.2015 - Z wizytą u Koziołka Matołka.

Miesiąc czerwiec to czas szkolnych wycieczek. W tym roku uczniowie klas I-III i grupa 5-latków wybrali się do Pacanowa, aby zwiedzić Europejskie Centrum Bajek. Na miejscu zostali przywitani przez Koziołka Matołka i wszyscy przenieśli się do krainy bajek i wyobraźni.
Wspólnie z przewodnikiem poznawali bohaterów baśni i bajek, wyruszyli w podróż zaczarowanym pociągiem, szukali klucza do tajemniczego ogrodu, weszli do wnętrza zaczarowanego drzewa. Mieli też okazję obejrzeć w kinie kilka odcinków filmu "Przygody Koziołka Matołka"
Mimo długiej podróży wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki.


01.06.2015 - Wycieczka do Krasnobrodu

W Dzień Dziecka uczniowie kl. III wspólnie z księdzem Markiem Kuśmierczykiem i wychowawczynią p. Ewą Bednarz wybrali się na wycieczkę do Krasnobrodu. Zwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej i kaplicę na wodzie. Odbyła się także Msza Święta w podziękowaniu za dar I Komunii Świętej.
Na koniec wszyscy zjedli pyszne lody i w wyśmienitych humorach powrócili do domu.


 


01.06.2015 - Dzień Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Tymi słowami Janusza Korczaka kierowaliśmy się organizując szkolny dzień dziecka. Zabaw i atrakcji nie brakowało, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Już z samego rana całą społecznością szkolną spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło podsumowanie konkursu plastyczno – profilaktycznego „STOP Niemocy Dla Cyberprzemocy”. Laureatami konkursu zostali: Damian Rapa, Michał Pankowicz, Julia Pankowicz, Hubert Sobaszek, Zuzanna Furmanek, Kinga Sobaszek, Zuzanna Rapa, Katarzyna Rapa. Następnie młodsi uczniowie wzięli udział w grach i zawodach sportowych, które zostały przygotowane przez pana Andrzeja Szeligę. Natomiast gimnazjaliści mogli wykazać swoje zdolności kulinarne podczas warsztatów, które przeprowadzili wykwalifikowani kucharze w ramach projektu, przy współpracy z Lokalną Grupą Działania – Ziemia Biłgorajska. Po zakończeniu warsztatów nastąpił najatrakcyjniejszy element dzisiejszego dnia, czyli degustacja przygotowanych potraw. Nie zapomnieli o nas również rodzice, którzy zaskoczyli każdego z nas słodkim poczęstunkiem - lodami. Dziękujemy za miłą zabawę i wspólnie spędzony czas.


26.05.2015 - Dzień Mamy i Taty

26 maja to data, o której pamiętają wszystkie dzieci – Dzień Matki. W naszej szkole połączyliśmy to uroczyste święto z Dniem Taty, który przypada 23 czerwca. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III przygotowały dla rodziców wiele niespodzianek – wiersze, piosenki i przedstawienie. Licznie przybyli goście nie kryli wzruszenia, słuchając występów swoich dzieci. Własnoręcznie wykonane prezenty były wyrazem podziękowania za trud włożony w wychowanie. Całusom i uściskom nie było końca. Dzięki zaangażowaniu rodziców zorganizowano słodki poczęstunek: ciasteczka i herbatkę. Wspólnie spędzone rodzinne chwile to rzecz bezcenna, oby były jak najczęstsze.
Rodzicom życzymy samych radosnych chwil, zadowolenia ze swoich pociech i wzajemnej miłości!


22.05.2015 - Jestem bezpieczny - etap powiatowy Turnieju

22 maja 2015 roku, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju odbył się Powiatowy Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej Jestem Bezpieczny 2015. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej Powiatu Biłgorajskiego. Celem corocznego konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, promowanie zdrowego stylu życia, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb ratunkowych jak również rozwijanie umiejętności w zakresie unikania i zapobiegania różnym niebezpieczeństwom. W tym roku do finału na etapie powiatowym zakwalifikowało się 10 drużyn. O laur zwycięzcy rywalizowali reprezentanci szkół podstawowych w Chmielku, Obszy, Aleksandrowie, Tarnogrodzie, Turobinie, Teodorówce, Gromadzie, Biszczy, Lipinach Górnych oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Finaliści w trakcie konkursu musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach: zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło, rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić projekt koszulki promujący zdrowy, bezpieczny styl życia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Kłodnicka, Joanna Pacyk i Zuzanna Furmanek zdobyła IV miejsce (wyróżnienie). Dziewczęta do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Bąk.
Gratulujemy i życzymy bezpiecznych wakacji!


14.05.2015 - Występ grupy cyrkowej "SZOK"

W czwartek 14 maja zawitała w naszej szkole grupa cyrkowa "SZOK". W czasie godzinnego występu zgromadzona publiczność  (od przedszkolaków po III klasę gimnazjum) mogła podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe. Były więc popisy akrobatyczne, żonglerka, magiczne sztuczki, a także wieki wąż dusiciel. Dzieci bawiły się świetnie. Były nie tylko widzami, ale mogły też same sprawdzić swoje możliwości w sztuce cyrkowej. Występ wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa po każdym pokazie.


13.05.2015 - Wycieczka trasą: Przemyśl - Krasiczyn - Bolestraszyce

W dniu 13.05 2015 udaliśmy się na wycieczkę trasą: Przemyśl - Krasiczyn - Bolestraszyce. W Przemyślu zobaczyliśmy: Stare Miasto, Zamek Kazimierzowski, fortyfikacje miejskie, jedną z największych twierdzy w Europie, jedyne w kraju Muzeum Dzwonów i Fajek, punkt widokowy na Wieży Zegarowej.
Krasiczyn to olśniewający renesansowy zespół pałacowo-parkowy, dziedziniec zamkowy, krypty w Baszcie Boskiej, taras widokowy w Galerii ARP w Baszcie Królewskiej, zamkowe lochy, park zamkowy.
Bolestraszyce zachwyciły nas niezwykłym pod względem przyrodniczym ogrodem botanicznym.
Do domu wróciliśmy szczęśliwi, choć zmęczeni.


12.05.2015 - Majowe przedpołudnie z książką

12 maja dla przedszkolaków i uczniów klas pierwszych z naszej szkoły został zorganizowany wyjazd do Biłgoraja – przestrzeń S.O.W.A. w Parku Solidarności - na przedstawienie „Czerwony Kapturek” oraz czytanie wierszy i bajek w ramach akcji promującej czytelnictwo pod hasłem "Pociąg do czytania" z okazji Tygodnia Bibliotek w Polsce. Imprezę zorganizowała już po raz trzeci Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli, przy współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Fundacją Pomocy Dzieciom "Krzyk" i Gimnazjum im. Stefana Batorego. Dzieci nie tylko mogły posłuchać utworów literackich i obejrzeć przedstawienie, ale również uczestniczyły w różnych ciekawych zabawach, zakończonych słodkim poczęstunkiem. Pogoda dopisała, humory też, zabawa była wyśmienita!
Bezpłatny wyjazd był możliwy dzięki Gminnej Bibliotece w Soli – dziękujemy!


26.04.2015 - Sukces gimnazjalistek na festiwalu w Pionkach


W dniach 25-26 kwietnia 2015 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach (powiat radomski) odbył się XV Ogólnopolski Festiwal Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego.

Na Festiwal został zaproszony Zespół Wokalny z Gimnazjum w Gromadzie w składzie: Maja Sokołowska, Martyna Cis, Wiktoria Poznańska i Julia Kiełbasa wraz z opiekunem Robertem Sareckim. Dziewczęta swoim występem odniosły spory sukces zdobywając serca publiczności, jak i (co się wkrótce okazało) Jury, czego wynikiem było zdobycie I miejsca w kategorii zespół wokalny, nagród i gratulacji oraz występ w niedzielnym Koncercie Laureatów.

W konkursie wystąpiło ogółem 57 "podmiotów wykonawczych" w 6 kategoriach: soliści, zespoły kameralne, chóry, zespoły pieśni i tańca ludowego. W sumie na scenie stanęło 320 osób z 18 powiatów 5 województw.
Artystów oceniała Komisja Jury w składzie:
- Jacek Henryk Bolek (muzykolog, krytyk muzyczny) – przewodniczący,
- Michał Bolek (muzyk instrumentalista) – sekretarz,
- kpt. Sławomir Ćwiek (kapelmistrz-dowódca Orkiestry Wojskowej w Radomiu).

 Honorowy patronat nad Festiwalem objęli: wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karzewski, poseł na Sejm Mirosław Maliszewski, płk. Zbigniew Adamczyk z Ramienia Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, radny Sejmiku Mazowsze Leszek Przybylski, Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik, Starosta Grójecki Marek Ścisłowski oraz przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej.


24.04.2015 - Sukcesy szkolnego teatrzyku U-12!

2 miejsce na VI Międzyszkolnych Konfrontacjach Teatralnych w Smólsku i nominacja na Powiatowy Przegląd Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie. Tytuł najlepszego aktora- Maja Sokołowska.
Zwycięstwo w XVI Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie i nominacja do etapu wojewódzkiego w Lublinie.
Przedstawienie „Krótka opowieść z życia” przygotowali uczniowie klasy I i II gimnazjum oraz klasy VI: Weronika Wolanin, Julia Kiełbasa, Julia Małysza, Gabriel Stec, Dawid Kurzyna, Patryk Jarosz, Przemysław Górecki, Maksymilian Król, Maja Sokołowska, Martyna Cis, Wiktoria Poznańska, Kaja Stręczywilk, Karolina Kłodnicka. Opiekunowie: M.Procner, A.Bąk.
Gratulacje i powodzenia!


24.04.2015 - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia"

31 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju odbyły się Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów. W konkursie wzięło udział 11 recytatorów z 6 Gimnazjów. Uczestnicy prezentowali dwa wybrane utwory, wiersz i fragment prozy. Konkurs jest organizowany rokrocznie od dziewięciu lat. Jest jedyną ogólnopolską imprezą dla recytatorów w wieku gimnazjalnym Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Komisja konkursowa: pani Halina Ewa Olszewska i pani Ewa Bordzań po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała Julię Małyszę. Wyróżnienie otrzymała Weronika Wolanin.

11 kwietnia odbył się Powiatowy turniej ogólnopolskiego konkursu dla gimnazjalistów "Przebudzeni do życia".. Przesłuchania konkursowe zostały przeprowadzone w sali kameralnej BCK. Jury w składzie: Maria Działo, Sławomir Niemiec i Maryla Olejko, po wysłuchaniu recytatorów zdecydowała o przyznaniu Julii Małyszy II nagrody i nominacji do etapu wojewódzkiego.

W etapie wojewódzkim, który się odbył w Lublinie 24 kwietnia 2015 r. jury w składzie: Ewa Hadrian – popularyzatorka literatury, Urszula Pietrzak – aktorka, instruktor teatralny , Joanna Kolstrung – animator kultury Centrum Kultury w Lublinie po wysłuchaniu 24 prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia. Julia zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy!


21.04.2015 - Gminny Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny 2015"

W Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Korczowie dnia 21.04.2015 r. odbył się gminny etap Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny 2015". Konkurs zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju.
Celem konkursu było:
 • Upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotykać się w swym codziennym życiu.
 • Rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.
 • Zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Drużyna w składzie: Karolina Kłodnicka, Joanna Pacyk i Zuzanna Furmanek (uczennice klas VI, V, IV) reprezentowała naszą szkołę i zdobyła I miejsce. Uczennice zakwalifikowały się do II etapu - konkursu powiatowego, który odbędzie się dnia 22.05.2015 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju. Uczennice przygotowała p. Agnieszka Bąk Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


16.04.2015 - Wycieczka do Zamościa


PROJEKT FUNDACJI POMOCY DZIECIOM "KRZYK" SPOTKANIA Z INNYM? - OK!
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ EOG DO PROGRAMU "OBYWATELE DLA DEMOKRACJI

 

Wyjazd integracyjny Szkolnego Koła Wolontariatu "HELP" i szkolnego Koła Teatralnego w ZSPiG w Gromadzie w ramach projektu "STOP Niemocy Dla Cyberprzemocy".

Młodzież z w/w kół zainteresowań 16 kwietnia 2015r. wraz z opiekunami w Centrum Kultury Filmowej STYLOWY obejrzała film pt. "Ze wszystkich sił", następnie spacerując po starym mieście i parku miejskim udała się do Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera. Wyjazd miał na celu wskazanie młodzieży innych możliwości spędzania czasu wolnego - alternatyw dla komputera, internetu i telefonu. Dziękujemy za miło spędzony czas.

LIDER PROJEKTU
FUNDACJA POMOCY DZIECIOM "KRZYK"
UL. 3 MAJA 3
23-400 BIŁGORAJ
tel. 084 688 01 78, 602 265 179


 

PARTNER PROJEKTU
GIMNAZJUM NR 2 IM. STEFANA BATOREGO
UL. NADSTAWNA 62A
23-400 BIŁGORAJ
tel. 084 686 74 41

 


13.04.2015 - Gminny Turniej BRD

Dnia 13 kwietnia 2015 roku na biłgorajskim Autodromie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn ze szkół podstawowych i sześć z gimnazjów z terenu gminy Biłgoraj. Ocenie podlegały wyniki testu z przepisów ogólnych, testu ze "skrzyżowań", jazda po rowerowym torze przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kołodziej, Natalia Obszyńska, Miłosz Małek i Krystian Skubis w kategorii szkół podstawowych oraz Maksymilian Król, Dawid Koper i Damian Iwanicki w kategorii szkół gimnazjalnych.
Drużyna gimnazjalistów zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii.


30.03.2015 - Akademia z okazji 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II

"Duc in altum! - Wypłyń na głębię!" św. Jan Paweł II

Jan Paweł II nie jest dla nas tylko jakąś mityczną "białą" postacią. To święty człowiek, wielki autorytet.
W dniu 30 marca 2015 r. w 10 rocznicę śmierci Polskiego Papieża, w naszej szkole podczas uroczystej akademii miały miejsce uroczystości upamiętniające życie i dzieło Jana Pawła II. Młodzież pod kierunkiem pani Agnieszki Bąk przygotowała spektakl słowno-muzyczny, przedstawiający dokonania, nauczanie i najważniejsze wydarzenia z życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Wzruszające teksty, fragmenty homilii papieża i Jego poezja były dodatkowo wizualizowane drogą krzyżową, która wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i głębokiej refleksji nad życiem i nauczaniem papieża – Polaka.


20.03.2015 - Witaj, Wiosno!

Uczniowie klas I-III i przedszkolaki tradycyjnie świętowali nadejście wiosny. Z Marzanną - symbolem "złej zimy" wyruszyli w wesołym orszaku nad pobliską rzekę. Tam, wrzucając kukłę do wody, pożegnali zimę i odprawili ją w długą podróż do morza. Z kolorowym gaikiem - synonimem wiosny -  powrócili w wyśmienitych nastrojach do szkoły.
Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do radosnego spaceru. Naprawdę, wszędzie już czuć wiosnę!


19.03.2015 - "STOP Niemocy Dla Cyberprzemocy" - Projekt Szkolnego Koła Wolontariatu "HELP"

Szkolne Koło Wolontariatu „HELP“ w ZSPiG w Gromadzie w miesiącach marzec-czerwiec prowadzić będzie działania zawarte w projekcie „STOP Niemocy Dla Cyberprzemocy“, na realizację którego uzyskano dofinansowanie w wysokości 1000zł. Projekt zwraca uwagę na zagrożenia płynące „z sieci“ tj.:
- uzależnienie od komputera, wypaczenie wyobrażenia o człowieku – jego wyglądzie, zachowaniu, przyjmowaniu negatywnych wzorców do naśladowania, zagrożeniu pornografią i treściami wypaczającymi moralność człowieka,
- konflikty rówieśnicze na bazie środków komunikacji interpersonalnej tj.: telefon komórkowy, portale społeczne, czaty itp.,
- deprawacja podstawowych wartości moralnych, łamanie praw człowieka – jego godności i wolności osobistej.
Główne cele projektu to:
- Profilaktyka ryzykownych zachowań związanych z używaniem komputera – internetu oraz telefonów komórkowych.
- Zwiększenie świadomości zagrożeń płynących z sieci – łamania praw człowieka.
- Promowanie innych alternatyw spędzania czasu wolnego.
Projekt skierowany jest do społeczności szkolnej klas: IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum (uczniowie, rodzice, nauczyciele) ZSPiG w Gromadzie.
W miesiącu marcu odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez pedagoga szkolnego panią Agnieszkę Bąk i wolontariuszy, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w codziennym życiu. Uczyli się prawidłowego sposobu komunikacji interpersonalnej w oparciu o tradycyjne metody tj. rozmowa, dyskusja, sprawnego rozwiązywania konfliktów, przy pomocy zachowań metod ułatwiających sprawną komunikację interpersonalną tj.: postawa asertywna, aktywne słuchanie, używanie komunikatów typu „JA“, a nie „TY“, dochodzenie do konsensusu i szukanie kompromisów
Wolontariusze przygotowali ulotki dla uczniów, rodziców i nauczycieli – uświadamiające czym jest zjawisko cyberprzemocy oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

Ulotka dla młodzieży [pobierz]

Ulotka dla rodziców [pobierz]

STOP Cyberprzemocy - prezentacja

PROJEKT FUNDACJI POMOCY DZIECIOM "KRZYK" SPOTKANIA Z INNYM? - OK!
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ EOG DO PROGRAMU "OBYWATELE DLA DEMOKRACJI"

 


25.01.2015 - XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielne popołudnie dnia 25 stycznia w budynku remizy OSP w Hedwiżynie odbył się XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W kategorii zespołów młodzieżowych naszą szkołę reprezentowała grupa wokalna, w skład której weszły uczennice I i II klasy gimnazjum: Julia Kiełbasa, Wiktoria Poznańska, Martyna Cis, Maja Sokołowska i Aleksandra Raduj. Dziewczęta zaprezentowały dwa utwory: "Jezusa narodzonego" oraz "Biało już" czym wyśpiewały sobie II miejsce w tych konfrontacjach.

Gratulujemy!!!


24.01.2015 - Choinka szkolna

W sobotę – 24 stycznia już od wczesnych godzin popołudniowych w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka. Tego dnia bawiliśmy się na najważniejszej imprezie w ciągu roku szkolnego – zabawie choinkowej. Do tańca zachęcał DJ Maciek, który dbał o to, by świetnie bawili się zarówno młodsi, jak i starsi. Rodzice przygotowali część konsumpcyjną imprezy, za co serdecznie im dziękujemy.  


22.01.2015 - Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to bardzo szczególne dni w roku. Wtedy wnuki, „i te małe, i te duże, i te z długą brodą aż po pas” –jak mówi wiersz – składają babciom i dziadkom serdeczne życzenia. W naszej szkole uroczystość z tej okazji odbyła się 22 stycznia. Licznie przybyłych gości witali uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z grupy starszej i młodszej. Dzieciaki przygotowały dla babć i dziadków wiele niespodzianek: wiersze, piosenki, tańce i własnoręcznie zrobione prezenty. Czułościom i uściskom nie było końca. Wszak wnuki dla babć i dziadków są najważniejsze na świecie! Na zakończenie odbyło się wspólne przyjęcie – pyszne ciasteczka i herbatka- przygotowane dzięki zaangażowaniu rodziców.


Życzymy Babciom i Dziadkom 100 lat w zdrowiu i pociechy z wnuków!


15.01.2015 - Koncert Kolęd i Pastorałek

15 stycznia w naszej szkole gościliśmy duet klasyczny z Rzeszowa, który zaprezentował nam audycję muzyczną "Kolędy i pastorałki". Mogliśmy wspólnie jeszcze raz poczuć magię świąt Bożego Narodzenia i wspólnie pośpiewać piękne polskie kolędy.

 


19.12.2014 - Jasełka szkolne

Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. 19 grudnia w atmosferę świat Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klasy I gimnazjum przedstawiając jasełka. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz ukazać wszystkim historię Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów były przeplatane kolędami. Po części artystycznej odbyło się wspólne kolędowanie, a w klasach podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia.


grudzień 2014 - Ogólnopolska Akcja Charytatywna Szlachetna Paczka

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy do ogólnopolskiego programu pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki ofiarności uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się zgromadzić 5 kartonów z żywnością, środkami czystości, ubraniami, pomocami naukowymi i sprzętem domowym . W akcję zaangażowani byliśmy wszyscy, ale kilka osób poświęciło sporo popołudniowych godzin, czuwając nad organizacją. To dzięki nim paczki trafiły do magazynu głównego. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu „HELP” „Twoje zaangażowanie to także znak, że istnieje świat, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi, pomagają przyjaciołom w biedzie, nie boją się przekraczać siebie dla innych.”


10.12.2014 - Miedzypowiatowy Konkurs Booktalking, czyli gawęda o książce

10 grudnia 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się II etap konkursu „Booktalking, czyli gawęda o książce" dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Mach – przewodnicząca, Wanda Stasiuk – członek, Anetta Sienkiewicz – członek, Anna Mandziuk – członek , wyłoniła zwycięzców konkursu. w kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zdobyła Weronika Wolanin.

 Konkurs międzypowiatowy poprzedzony był konkursem powiatowym, który odbył się 28.10.2014r. w ZSZiO w Biłgoraju. Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie książki metodą booktalkingu, czyli krótkiego zareklamowania książki. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Pani Halina Olszewska – poetka, dziennikarka, Pani Dorota Mach – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, Pani Maria Szeliga – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

I miejsce zdobyła Weronika Wolanin,
II miejsce – Julia Małysza

GRATULUJEMY!

Weronika zachęcała do przeczytania książki Johna Greena „Gwiazd naszych wina”, Julia książki E. E. Schmitta "Oskar i Pani Róża".
 


grudzień 2014 - Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Tegoroczna akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" rozpoczęła się już 8 grudnia zbiórką darów w szkole i trwała do środy 14 grudnia. Jak co roku zbieraliśmy żywność oraz środki czystości dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. W imieniu obdarowanych chcemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w tym roku pierwszy, czy też kolejny raz z kolei aktywnie włączyli się do akcji. Dziękujemy nie tylko darczyńcom, wolontariuszom, przyjaciołom akcji, ale także wszystkim tym bardziej lub mniej anonimowym osobom, które poświęciły swój do zbierania i transportu darów.
Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie, żeby tuż przed świętami podzielić się tym co mamy z najbardziej potrzebującymi, bo przecież „....nawet odrobinę też można podzielić".


05.12.2014 - Mikołajki

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci i nie tylko. Wszyscy przecież pragną, by tego dnia odwiedził ich Święty Mikołaj. W tym roku szkolne mikołajki odbyły się 5 grudnia. Mikołaj osobiście odwiedził przedszkolaków i uczniów klas młodszych, wręczając im prezenty. Uczniowie klas starszych sami zabawili się w pomocników Mikołaja i obdarowywali się nawzajem prezentami. Atmosfera radości towarzyszyła wszystkim, a Mikołaj przechodzący szkolnymi korytarzami wzbudzał wielkie zainteresowanie uczniów. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku!


05-06.12.2014 - Warsztaty dla wolontariuszy

Warsztaty dla wolontariuszy w ramach Projektu Fundacji Pomocy Dzieciom Krzyk w Biłgoraju

„Spotkania z Innym? – OK!”.

"Spotkania z Innym? – OK!" to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk” w partnerstwie z Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju. Adresatem projektu jest młodzież z Powiatu Biłgorajskiego. Założeniem projektu jest zwiększenie aktywności młodzieży w obszarze działań antydyskryminacyjnych wobec wszelkiego rodzaju „inności” i przeciwdziałaniu agresji i wykluczeniu społecznemu.
W ramach projektu w naszej szkole w dniach 5-6 grudnia 2014r., zostały przeprowadzone warsztaty „Spotkaj się z Innością”, z zakresu rozbudzenia aktywności młodzieży przez wolontariat; promowania postaw filantropijnych; aktywizacji w sprawy publiczne. Młodzież przy wsparciu dorosłych opracowywała własne inicjatywy w ramach Krainy Inicjatyw, do których zostanie przygotowana podczas warsztatów z zarządzania projektem. Wiosną odbędą się Wizyty Studyjne Szlakiem Tolerancji do lubelskich i warszawskich organizacji, podnoszące kompetencje wolontariuszy - liderów, wymianę doświadczeń i promowanie dobrych praktyk w rozwiązywaniu problemów społeczeństwa obywatelskiego. Dziękujemy Pani Agnieszce Neuman - Lipińskiej za życzliwości oraz za fajną zabawę podczas warsztatów. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w ZSPiG w Gromadzie.

Fundacja pomocy dzieciom "KRZYK"


27.11.2014 - Andrzejki

Ostatni tydzień listopada to oczywiście tradycyjne Andrzejki – czas wróżb i przepowiedni na przyszłość. No i oczywiście tańce! W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 27 listopada. O oprawę muzyczną zadbał DJ Maciek, który w sposób profesjonalny poprowadził imprezę zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się andrzejkowe wróżby, przygotowane przez uczennice klasy IV. Chociaż traktowane są z „przymrużeniem oka” wzbudzały wiele emocji. W organizację imprezy andrzejkowej włączyli się także rodzice. Przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek – pyszne ciasteczka i soki.


12.11.2014 - Akademia z okazji Święta Niepodległości

W tym roku mija 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była to wspaniała lekcja historii dla wszystkich. Cieszymy się, że możemy żyć i realizować własne marzenia w wolnym kraju i oby zawsze "Polska była Polską".


07.11.2014 - XIX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Dnia - 7 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się XIX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Naszą szkołę w kategorii szkół gimnazjalnych reprezentował kwartet w składzie: Maja Sokołowska, Martyna Cis, Wiktoria Poznańska i Julia Kiełbasa. Dziewczęta zaprezentowały dwa utwory: "Ojczyzno ma" i "Dziewczyna z granatem" czym  "wyśpiewały" sobie tytuł laureata oraz nominację do Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Warce.

Zmagania wokalne oceniała komisja w składzie:
- Ks. Piotr Spyra, kompozytor, aranżer, współorganizator "Exodusu Młodych" Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, absolwent Wydziału Jazz i Muzyka Estradowa UMCS, prowadzi Zespół "Razem z Jezusem", przewodniczący
Jerzy Odrzywolski, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, prowadzi Chór w Korytkowie oraz zespół folkowy.
- Sławomir Niemiec, laureat konkursu Polskiego Radia "Nowa Tradycja", instruktor Zespołu Kameralnego Biłgorajskiego Centrum Kultury, pasjonat muzyki źródłowej, z którą koncertował w Rosji i Chinach.
Agnieszka Dziedzic, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju


Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Czytaj też: bilgorajska.pl
                      bilgoraj.com.pl
                      mdk.lbl.pl


29.10.2014 - Zajęcia integracyjne dla dzieci

W sali gimnastycznej 29 października 2014r. pracownicy Programu SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj przeprowadzili zajęcia integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców pod hasłem „Dobry humor mamy więc ślimaka pokonamy.” Uczestnicy zabawy podzieleni na grupy mieli za zadanie przejść grę planszową „Ślimak” odpowiadając na przygotowane pytania. Następnie rodzice wzięli udział w krótkim spotkaniu z psychologiem Programu a dzieci w tym czasie kontynuowały zabawę. Zajęcia te przyniosły wiele radości nie tylko dzieciom, ale i rodzicom.
Tego typu zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Placówce Wsparcia Dziennego „Skrzydła” z filią
w Gromadzie, na które pracownicy serdecznie zapraszają.


24.10.2014 - Sukces Pawła w konkursie powiatowym „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”.

W dniu 24 października 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się podsumowanie IV powiatowego konkursu "Pielęgnując przeszłość tworzymy przyszłość". To czwarta edycja w cyklu czteroletnim. Trwała ona od marca 2013 r. do września 2014 r.
Na konkurs do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju wpłynęło 88 prac (wytypowanych we wcześniejszych etapach). Wykonawcami były dzieci od 4 roku życia po osoby dorosłe. Łącznie zaangażowanych zostało kilkaset osób.
Komisja w składzie :dr Dorota Skakuj – dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i mgr Marian Kurzyna – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju przyznała nagrody i wyróżnienia w sześciu kategoriach. Uczeń naszej szkoły Paweł Pacyk zdobył I miejsce w kategorii „prace literackie”. Przygotował prezentacje multimedialną pt. „Cześć i chwała obrońcom ojczyzny. Kazimierz Pacyk ps.Grom.” Serdecznie gratulujemy.


23.10.2014 - Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna szkolna uroczystość. W tym roku szkolnym uroczyste ślubowanie złożyło 34 pierwszoklasistów. To był ich dzień. Wspólnie z wychowawczyniami przygotowali wspaniałą inscenizację, podczas której pokazali czego już się nauczyli. Wielką niespodzianką było odtańczenie poloneza. Każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia naszej szkoły przez p. Dyrektora M. Łęckiego. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy i upominki od rodziców. Na zakończenie rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek.
Pierwszakom życzymy samych sukcesów w szkole!


20.10.2014 - Spotkanie z Policjantem.

Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich w świetle obowiązującego prawa oraz bezpieczeństwo w szkole i w drodze do domu. Policjanci uświadamiali dzieci i młodzież szkolną o grożących im niebezpieczeństwach związanych z narkomanią, piciem alkoholu i paleniem papierosów oraz stosowaniem przemocy. Pouczyli o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia prywatnego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Ponadto Policjanci przypomnieli uczniom wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie zagrożenia życia lub zdrowia. Na koniec spotkania Policjanci odpowiadali na pytania uczniów.


16.10.2014 - Dzień Papieski

16 października br. odbył się XIV Dzień Papieski pod hasłem "Świętymi Bądźcie!". Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie kl. VI. W prosty sposób przybliżyli nam niezwykłą postać Ojca św. Jana Pawła II i jego drogę do świętości.

 

 


13.10.2014 - Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października swoje święto obchodzili nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej cała społeczność szkolna podziękowała pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły za wszelkie starania związane z przekazywaniem wiedzy, kształtowaniem umiejętności, wychowaniem oraz pracę, dzięki której w szkole jest czysto, ciepło i bezpiecznie. Życzenia nauczycielom składał również Pan Dyrektor Mariusz Łęcki. Zgodnie z obyczajem szkolnym, uczniowie przygotowali dla nauczycieli uroczystą akademię, podczas której wręczono „Nauczycielskie Oskary 2014r.” Publiczność nagradzała zwycięzców gromkimi brawami. Galę prowadzili Wiktoria Poznańska oraz Maksymilian Król, a organizacją imprezy zajęły się Panie Agnieszka Bąk i Barbara Cudziło oraz Pan Robert Sarecki. Oskarową galę uświetniły występy szkolnego chóru oraz kabaretu.


09.10.2014 - Powitanie jesieni

Tegoroczna jesień zachęca do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody uczniowie klas I-III wybrali się na coroczne ognisko z okazji powitania jesieni. Samodzielnie upieczone kiełbaski wszystkim smakowały, a wspólne zabawy przyczyniły się do integracji grupy.
Dzień wcześniej integrowały się przy ognisku przedszkolaki z grupy 5-6 latków i 3-4 latki z ogniska artystycznego.


19.09.2015 - Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości

W IV edycji konkursu poświęconego regionalizmowi "Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości" Paweł Pacyk za pracę pt. "Mój dziadek Kazimierz Pacyk ps. Grom" zdobył I miejsce, zaś wyróżnione zostały Magdalena Małysz i Martyna Cis - "Widokówka z Gromady" oraz Katarzyna Rapa "Okupacyjne wspomnienia"
Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju z siedzibą w Soli.


01.09.2014 -Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015

W naszej szkole uczy się 105 uczniów szkoły podstawowej, 52 gimnazjalistów, 15 przedszkolaków. Pracuje 18 nauczycieli.
Od tego roku szkolnego w szkole funkcjonuje świetlica. Uczęszczają do niej przedszkolaki i uczniowie klas I-III, których rodzice pracują zawodowo.
Jest także ognisko artystyczne dla dzieci 3-4 letnich prowadzone przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju.


 

Copyright by ZSPiG w Gromadzie - Robert Sarecki | Valid HTML 4.01 & CSS szablony