Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

[AKTUALIZACJA - Lekcja 10]

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.
W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.

 

 

 

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” przygotowanych w ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców w domu”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki informujemy, że 17 marca na naszym profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Bezpośredni link do konkursu: KLIKNIJ

Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało też film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Do pobrania


Lekcja 1

 1. Lekcja 1 – Jestem bezpiecznym przedszkolakiem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem – wszystkie materiały (ZIP)
 2. Prezentacja – Jestem Bezpiecznym Przedszkolakiem (PDF)
 3. Prezentacja – Jestem Bezpiecznym Przedszkolakiem (PPTX; PowerPoint)
 4. Rysunek 1 (PDF)
 5. Rysunek 2 (PDF)
 6. Rysunek 3 (PDF)
 7. Rysunek 4 (PDF)

 Lekcja 2

 1. Lekcja 2 – Zdrowie – Pakiet materiałów
 2. Zadanie 1 – Zdrowie jest najważniejsze
 3. Zadanie 2 – Walczę z bakteriami
 4. Zadanie 3 – Stomatolog radzi
 5. Zadanie 4 – Sport to zdrowie
 6. Zadanie 5 – Moje zdrowie, w moich rękach
 7. Zadanie 6 – Przegląd zdrowia
 8. Zadanie 7 – Zabawa z rodziną
 9. Zadanie 8 – Sprawdź się

 Lekcja 3

 1. Lekcja 3 – pakiet zadań
 2. Zadanie 1 – Sadzę drzewa
 3. Zadanie 2 – Segreguję odpady
 4. Zadanie 3 – Oszczędzam wodę
 5. Zadanie 4 – Wybieram rower
 6. Zadanie 5 – Filip kontra smog
 7. Zadanie 6 – Mój eko-wóz
 8. Zadanie 7 – Zdrowie w moich rękach
 9. Zadanie 8 – Dbam o mojego psa
 10. Zadanie 9 – Sprawdź się

Lekcja 4

 1. Lekcja 4 – Niepodległa Polska

Lekcja 5

 1. Pomocne serce

Lekcja 6

 1. Kosmos

Lekcja 7

 1. Świat zwierząt

Lekcja 8

 1. Wielkanoc

Lekcja 9

 1. Świat dinozaurów

Lekcja 10

 1. Motoryzacja