Witaj na stronie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie

szukaj:

::Kalendarium::
Twoje IP:
::Menu::
:: Strona główna
:: Kontakt
:: Aktualności
:: Przedszkole
:: Ogłoszenia
:: Pobieralnia
:: Galeria
:: Archiwum
:: Linki
:: Księga gości

::Szkoła::
:: Dzieje szkoły
:: Sukcesy
:: Statut szkoły
:: Kalendarz imprez
:: Rozbudowa szkoły

::Uczniowie::
:: Plan lekcji
:: Zajęcia pozalekcyjne
:: Wykaz uczniów
:: Samorząd szkolny
:: Prace uczniów
:: Absolwenci

::Rodzice::
:: Rada Rodziców

::Nauczyciele::
:: Wykaz nauczycieli
:: Publikacje
:: Plan lekcji

 

::Statystyki::
:: Goście online:
:: Wyświetleń:
:: Odwiedzin:

           

*Liczniki ruszyły 11.02.2011

 

::Serwis sponsoruje::

::Aktualności::

01.06.2016 - Dzień Dziecka

Tradycyjnie w naszej szkole 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo.
Zapraszamy do fotorelacji.
 

 


25.05.2016 - Dzień Mamy i Taty

Podwójne święto obchodzili w naszej szkole rodzice przedszkolaków i uczniów. klas I-III. 25 maja świętowano Dzień Mamy i Dzień Taty. Dzieciaki przygotowały dla wspaniałych gości wiele atrakcji: przedstawienie, montaż słowno - muzyczny, upominki i słodki poczęstunek. Każde z nich chciało podziękować za trud włożony w wychowanie i codzienną opiekę.
To piękne majowe święto kryje w sobie tyle ciepła i czułości, że w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia.
Dziękujemy Wam Rodzice za wszystko!


24.04.2016 - JESTEM BEZPIECZNY 2016Jak co roku w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Korczowie dnia 24.04.2015 r. odbył się gminny etap Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny 2016". Konkurs zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju.


Celem konkursu było:
•  Upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotykać się w swym codziennym życiu.
• Rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.
• Zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Drużyna w składzie: Joanna Pacyk, Zuzanna Furmanek i Mateusz Nastaj (uczniowie klas VI, V, IV) reprezentowała naszą szkołę i zdobyła I miejsce.


13.03.2016 - Wsparcie dla Igi Pawelec!

W niedzielę – 13. 03. 2016r., wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu HELP w ZSPiG w Gromadzie kwestowali wśród społeczności lokalnej w kościele parafialnym w Gromadzie na rzecz chorej Igi Pawelec z Kolonii Sól koło Biłgoraja. Dziewczynka cierpi na padaczkę lekoodporną. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało się w sumie zebrać 653zł 36gr. Akcja była zorganizowana przy współpracy z CARITAS Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie!!!!

 


13.02.2016 - Uczniowski Festiwal Piosenki i Prozy Patriotycznej

Mimo, iż rozpoczęły się właśnie zimowe ferie, nasze gimnazjalistki nie próżnują. W sobotnie popołudnie wzięły udział w wydarzeniu pod nazwą "Spotkania z historią", które zorganizowali: Wójt Gminy Biłgoraj, Związek Młodzieży Wiejskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, OSP w Korytkowie Dużym i Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korytkowie Dużym.

 W ramach tego wydarzenia odbył się Uczniowski Festiwal Piosenki i Prozy Patriotycznej na którym Zespół Wokalny z naszego gimnazjum zajął I miejsce.

Gratulujemy!

Prezentowane piosenki do posłuchania tutaj.

Czytaj też na : bilgoraj.com.pl
                          
bilgorajska.pl


28.01.2016 - Choinka szkolna

Czwartkowe popołudnie upłynęło w naszej szkole w rytmie disco. DJ Maciek zachęcał wszystkich do tańca i wspólnej zabawy. Przeciąganie liny, malowanie twarzy, zabawy z chustą KLANZA to atrakcje przygotowane dla najmłodszych uczestników Choinki szkolnej. Rodzice przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek - soki, owoce ciasto i inne przekąski.
Dziękujemy im za pomoc i za zaangażowanie.


20-27.01.2016 - Akcja "Bezpieczny Stok"

Wzorem lat ubiegłych i ten sezon narciarski obfituje w miłe wydarzenia. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość znów założyć narty i bezpiecznie szusować na pobliskich stokach. Starsi "szlifowali" swoje umiejętności na stoku w Jacni, zaś młodsi pierwsze kroki na nartach postawili na stoku w Szopowem.
Warunki pogodowe i forma dopisały, czekamy na kolejne szusowania.

Zdjęcia - Jacnia - Szopowe.


24.01.2016 - XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielne popołudnie 24 stycznia 2016 r. w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hedwiżynie odbył się XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W Przeglądzie uczestniczyły zespoły młodzieżowe oraz zespoły śpiewacze z terenu Gminy Biłgoraj. Prezentacje konkursowe oceniało kilkunastoosobowe jury złożone z kierowników zespołów biorących udział w przeglądzie.
Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny złożony z uczennic gimnazjum: Wiktoria Poznańska, Martyna Cis, Julia Kiełbasa i Maja Sokołowska. Dziewczęta zaprezentowały dwa utwory: "Maleńka miłość" oraz "Biały śnieg i Ty" czym zdobyły sobie sympatię publiczności i jury zdobywając I miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych.

Gratulujemy!!!!


21.01.2016 - Koncert dla Babci i Dziadka

21 i 22 styczeń to daty, o których pamięta każda wnuczka i każdy wnuczek. Dzień Babci i Dzień Dziadka są okazją do wspólnych spotkań i wzruszeń.
W naszej szkole taka uroczystość odbyła się 21 stycznia. Licznie przybyli goście mogli podziwiać występy swoich wnucząt. Były wiersze, piosenki, życzenia i własnoręcznie wykonane prezenty. Nie zabrakło uścisków i całusów.
Dzięki zaangażowaniu rodziców zorganizowano słodki poczęstunek. Był to wspaniały dzień.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom 100 lat, dużo zdrowia i radosnych chwil spędzonych z wnukami.


Ogłoszenie Rady Rodziców


Rzecznik Praw Dziecka

 

LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY
W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ FERIAMI ZIMOWYMI
 

Drodzy i Szanowni,

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu - na pływalni czy w halach sportowych.

Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.

Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.

W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.

Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik
Marek Michalak


Życzenia świąteczne od Rady Rodziców


22.12.2015 - Jasełka

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.


Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków – katolików to wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. 22 grudnia w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klas II i III gimnazjum pod opieką p. Agnieszki Bąk i p. Roberta Sareckiego. Występy wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Po części artystycznej, dyrektor p. Mariusz Łęcki podziękował młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożył zaproszonym gościom i uczniom serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.


grudzień 2015 - "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'

Akcja Pomórz Dzieciom Przetrwać Zimę wpisała się już w naszą szkolną tradycję. Jak co roku nasz sztab szkolny w dniach 8-18 grudnia 2015r. przeprowadził akcję na terenie ZSPiG w Gromadzie. W sumie wolontariusze zebrali 75kg darów tj.: żywność, środki higieniczne, zabawki, artykuły szkolne, które przekazane zostały najuboższym. Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom akcji.

Szkolne Koło Wolontariatu „HELP”


grudzień 2015 -"Gazetka szkolna"

W grudniu 2015 r. ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej - po sześciu latach przerwy. "Gazetkę" przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum (Martyna Cis, Jakub Głaz, Sebastian Gorczyca, Hubert Jednacz, Adrian Koper, Dawid Koper,  Maksymilian Król, Agata Łukaszczyk, Magdalena Małysz, Mateusz Myszak, Paweł Pacyk, Jakub Pieczonka, Dawid Poznański, Wiktoria Poznańska, Aleksandra Raduj, Katarzyna Rapa, Maja Sokołowska, Krystian Stec, Dawid Stręczywilk) pod kierunkiem p. M. Procner w ramach projektu edukacyjnego. W „Gazetce” znalazły się różne bloki tematyczne. Pojawiły się m.in.: wywiady, ciekawostki, przepis kulinarny, krzyżówka, wyniki przeprowadzonych ankiet, informacje dotyczące bieżących wydarzeń z życia szkoły.

Pozytywne opinie czytelników skłaniają do kontynuowania działań zespołu redakcyjnego. W styczniu drugi numer gazetki!


09.12.2015 - SKO - mikołajkowe prezenty

Uczniowie należący do Szkolnej Kasy Oszczędności, którzy systematycznie gromadzą pieniążki na swoim koncie, otrzymali prezenty ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Biłgoraju.

 


07.12.2015 - Mikołajki w naszej szkole

Zgodnie z tradycją tak i w tym roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jego pomocnikami były sympatyczne elfy, które pomagały rozdawać paczki pełne słodyczy. Wizyta św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość. Cała społeczność szkolna spotkała się na sali gdzie każda klasa mogła sprawdzić się w różnych konkurencjach mikołajkowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Bąk. Klasy rywalizowały konkursach: konkursie wiedzy o św. Mikołaju, śpiewaniu piosenek, układaniu puzzli, wykonaniu portretu i czapki Mikołaja oraz innych konkurencjach. Zmagania uczniów oceniało jury. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, za które dziękujemy Radzie Rodziców.


26.11.2015 - Andrzejki 2015

26 listopada w naszej szkole tradycyjnie odbyła się impreza andrzejkowa. Na czwartkowe popołudnie i wieczór przygotowano wiele atrakcji. Można było sobie powróżyć - chętnych nie brakowało, potańczyć, czy zjeść smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Do tańca i wspólnej zabawy zachęcał DJ Maciek. Przedszkolaki bawiły się w swojej sali.
Pamiętajcie! Wróżby andrzejkowe to tylko zabawa. Trzeba je traktować "z przymrużeniem oka".


25.11.2015 - Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym Misiem. Zabawy rozpoczęły się od zaprezentowania przez dzieci swoich kolorowych, dużych i małych misiów. Były zgadywanki o misiach, rysowanie portretu misia, nauka piosenki „O kochaniu misia” czy zabawa w Starego Niedźwiedzia. Na koniec zabaw dzieci próbowały przysmaków misia - były to wafle oczywiście z miodem. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy ze swoimi pluszowymi misiami.


16.11.2015 - Pasowanie na przedszkolaka

16 listopada w naszej szkole odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Wszystkie dzieci z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, otrzymując od starszych kolegów, rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po zaprezentowaniu umiejętności i złożeniu przyrzeczenia przez dzieci Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz rożek pełen cukierków. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości. Uwieńczeniem całej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i rodziców.


12.11.2015 - Akademia z okazji Święta Niepodległości

12 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ten dzień uczniowie uczcili wierszem, piosenką i prezentacją pt. "Dążenia Polaków do odzyskania niepodległości". Była to dla nas ważna lekcja historii.

 


06.11.2015 – Mobilne Planetarium „ANTARES”

Już po raz drugi w naszej szkole gościliśmy mobilne planetarium „ANTARES”. W specjalnym namiocie o kształcie kuli uczniowie zgłębiali wiedzę o wszechświecie, planetach, gwiazdozbiorach… Przez kilkadziesiąt minut mogli poczuć się, jak w prawdziwym obserwatorium astronomicznym. Program wirtualnego pokazu był dostosowany zarówno dla młodszych, jak i starszych.


06.11.2015 - XX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się uczennice naszego gimnazjum. Zespół wokalny w składzie: Wiktoria Poznańska, Martyna Cis, Maja Sokołowska z kl. II gimnazjum oraz Julia Kiełbasa z kl. III gimnazjum reprezentował naszą szkołę na jubileuszowym XX Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Dziewczętom udało się powtórzyć ubiegłoroczny sukces uzyskując tytuł LAUREATA Festiwalu w swojej kategorii wiekowej oraz nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Piosenki Ludowej oraz Tańca Ludowego w Warce. Z zespołem pracował i akompaniował p. Robert Sarecki.
Festiwal odbył się 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Miał on zasięg regionalny - uczestniczyli w nim wykonawcy z powiatu biłgorajskiego oraz z  powiatów pobliskich. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Patronat honorowy nad festiwalem objął Starosta Biłgorajski.

Czytaj też: bilgoraj.com.pl
                      bilgorajska.pl


30.10.2015 - Pasowanie na pierwszoklasistę

30 października piętnaścioro pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie i w ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w formie krótkiej części artystycznej. Pomyślnie zdały też egzamin z wiedzy o szkole. W uroczystości wzięli udział rodzice, zaproszeni goście - przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Stec, Pracownicy Placówki Wsparcia Dziennego "Skrzydła" Filia w Gromadzie oraz cała społeczność szkolna.
Ten dzień należał do kl. I. Po części oficjalnej odbyło się dla nich przyjęcie, zorganizowane przez rodziców, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.


22.10.2015 - Spotkanie z policjantem

Co roku naszą szkołę odwiedzają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. W tym roku szkolnym spotkanie odbyło się 22 października. Pan policjant przypomniał, zarówno młodszym jak i starszym uczniom naszej szkoły zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i numery telefonów alarmowych. Poruszył też temat zagrożeń, jakie mogą wynikać z korzystania z Internetu.
Uczniowie gimnazjum wysłuchali pogadanki o przestępczości nieletnich oraz o odpowiedzialności karnej i konsekwencjach prawnych, o demoralizacji młodzieży i skutkach zażywania dopalaczy.
Pan policjant spotkał się także z najmłodszymi uczniami naszej szkoły - przedszkolakami.


14.10.2015 - Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanej Dniem Nauczyciela. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku –wykształcenie. Na uroczystości zgromadziła się rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w części artystycznej. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób codzienność szkolną. Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor, który skierował do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Stec. W imieniu Rady Rodziców obdarowała nas przepięknymi bukietem kwiatów i słodkim poczęstunkiem Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.


Projekt PILECKI - Muzeum Państwowe na Majdanku

Przez ponad 40lat nie można było w Polsce wymieniać jego nazwiska, dziś już można. Mowa o rotmistrzu Witoldzie Pileckim , bohaterze niezłomnym, żołnierzu wyklętym, dla którego najważniejsza była ojczyzna. Rotmistrz Pilecki to doskonały wzór Polaka i obywatela – postać wierna ideałom, które są bliskie każdemu polskiemu sercu. Dlatego młodzież gimnazjalna z klas I, II i III gimnazjum, zafascynowana tak mocno rotmistrzem Witoldem Pileckim obejrzała film „Pilecki”, a następnie zwiedziła Muzeum Państwowe - niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany potocznie Majdankiem.


24.09.2015 - Festiwal Nauki w Lublinie

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki, który organizowany jest od jedenastu lat. Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się pod hasłem "Nauka drogą do Nobla".
24 września wzięliśmy udział (uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej) w warsztatach : Z dendrologią za pan brat; Teatr - światło i dźwięk; Mikroskopijni przyjaciele i wrogowie czyli kolorowy świat grzybów. Spotkania były interesujące i poszerzyły naszą wiedzę.


23.09.2015 - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Mamo, tato pobaw się ze mną w moje święto”.

Pod takim hasłem 23.09.2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten dzień był okazją do świętowania i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Przy współpracy z Placówką Wsparcia dziennego w Gromadzie przygotowałyśmy dla przedszkolaków i ich rodziców szereg ciekawych i wesołych zabaw. P. Dyrektor złożył przedszkolakom życzenia i obdarował słodkim upominkiem, a rodziców zachęcał do spędzania większej ilości czasu ze swoimi pociechami. Zabawa zakończyła się malowaniem twarzy przedszkolakom, a rodzice w tym czasie skręcali zwierzątka z balonów dla swoich pociech.
Z uśmiechem na pięknie wymalowanych buziach dzieci wróciły z rodzicami
do domu.


23.09.3015 - Powitanie jesieni w szkółce leśnej

23 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Tego dnia uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do szkółki leśnej Nadleśnictwa Biłgoraj. O tajemnicach lasu, zwierzętach i roślinach ciekawie opowiadał pan leśniczy Jerzy Bąk. Spacer ścieżką dydaktyczną był wspaniałą lekcją przyrody. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko. Pyszne kiełbaski upiekli rodzice, smakowały one wszystkim wyśmienicie. Był tez czas na wspólne zabawy. Zachęcała do tego piękna słoneczna pogoda.


01.09.2015 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Nowy rok szkolny 20015/2016 rozpoczęliśmy tradycyjnie od Mszy Św. w naszym kościółku. Po mszy udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców w sali gimnastycznej. Dyrektor p. Mariusz Łęcki życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce i samych dobrych ocen. 


 

Copyright by ZSPiG w Gromadzie - Robert Sarecki | Valid HTML 4.01 & CSS szablony