Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podniesienie wiedzy dotyczącej problematyki praw dziecka w Polsce i na świecie, szczególnie łamanie i nieprzestrzeganie tych praw stało się głównym tematem Międzyklasowego Konkursu Wiedzy o Prawach Dziecka, który odbył się w naszej szkole 17 maja 2019 r. Konkurs został poprzedzony warsztatami, podczas których wszyscy uczniowie zapoznali się z kategoriami praw im przysługujących, najważniejszymi dokumentami stanowiącymi o prawach dziecka oraz instytucjami i organizacjami stojącymi na straży ochrony praw dziecka.

Następnie zdobytą wiedzę mogli zaprezentować biorąc udział w konkursie. Nasze przedsięwzięcie podsumowało wcześniej realizowane zadania.  Były zagadki, quizy oraz podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Nie wolno Wam!”. Klasy, które uzyskały największą liczbę punktów zdobyły tytuł „Szkolnych Ekspertów od Praw Ucznia”. Dodatkowo wszystkie osoby i klasy za udział w konkursach otrzymały nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez FIO –Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Konkurs był jednym z elementów  projektu „Różnorodność nas uskrzydla” realizowanego przy współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Krzyk w Biłgoraju i Szkołą Podstawową Nr4 w Biłgoraju.