Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Gromadzie zorganizowano Dzień Rodziny. W tym roku święto, które łączy w sobie Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka obchodziliśmy pod hasłem „Dnia Rodziny z Prawami Dziecka”. Od kilku lat wydarzenie organizowane jest w celu ukazania jak wielką rolę w wychowaniu młodego człowieka pełni rodzina.

 

Naszemu świętu towarzyszyły liczne występy artystyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły, gry i zabawy integracyjne dla dzieci, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości. Na wszystkich zebranych czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Podczas wydarzenia podsumowano również inicjatywy realizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu Help w ramach projektu „Różnorodność nas uskrzydla” przy współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Krzyk w Biłgoraju, a dofinansowane przez FIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Celem realizowanych inicjatyw było propagowanie idei ochrony praw dziecka w Polsce i na świecie oraz problem wykluczenia ludzi starszych z życia społecznego. Szczególną uwagę na ochronę praw dziecka podczas dzisiejszego święta zwrócił Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, który w swoim wystąpieniu powiedział, że „prawa dzieci są niezwykle istotne, a ich ochrona i przestrzeganie powinny należeć do podstawowych obowiązków wszystkich dorosłych”.
Śmiechom i zabawom nie było końca. Niekończąca się kolejka ustawiła się przy stoisku malowania buziek, gdzie barwne malowidła na twarzach dzieci tworzyli wolontariusze. W organizację wydarzenia włączyli się rodzice, nauczyciele oraz pracownicy Placówki wsparcia Dziennego „Skrzydła” w Gromadzie.