Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tradycją lat ubiegłych i w tym roku nasi uczniowie uczestniczyli w ciekawych projektach przygotowanych przez lubelskie uczelnie w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Człowiek inspiracją nauki”.


Uczniowie klas: III gim., VIII, Vb, IV pod opieką pani Anny Sobaszek, pani Agnieszki Bąk, pani pani Agaty Tworek i Małgorzaty Procner 20 września 2018 roku uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się na UP, UMCS, KULu. Tematy, jakie wybraliśmy to:Człowiek- nauka-muzyka. EEG- komputerowy trening sprawności mózgu. Ty też możesz zostać Skłodowską. Chemiczny detektyw. Jak rośliny bronią się przed swoimi wrogami? Jak fizyka i technika pozwalają dotrzeć do wnętrza ludzkiego ciała. Pokazy Słońca przez teleskop. Poznać świat pszczoły miodnej. W świecie wielu zmysłów. Różnorodność świata zwierząt. Jak widzi i słyszy robot? Podatki na wesoło. Działania na ułamkach można polubić.
Wszyscy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach, które pokazały, że nauka może być ciekawa, fascynująca i każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Mogliśmy również poznać profesjonalne, świetnie wyposażone  laboratoria, sale ćwiczeń oraz przeżyć niesamowite chwile w fascynującym świecie nauki.