Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

6 kwietnia, w Smólsku odbyły się Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne. Wzięło w nich udział 11 teatrzyków szkolnych z terenu gminy Biłgoraj: z Bukowej, Ciosmów, Starego Bidaczowa, Dąbrowicy, Dereźni, Gromady, Hedwiżyna, Korytkowa Dużego, Soli, Woli Dereźniańskiej i Smólska. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Szkoła Podstawowa w Smólsku. Cele konfrontacji to rozbudzanie zainteresowania teatrem, dbałość o kulturę słowa, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości.
Komisja konkursowa po obejrzeniu 11 spektakli przyznała naszemu zespołowi ( za spektakl pt. „Śmiecie”, wg scenariusza K. Legowicza, na podst. tekstów J. Kofty, M. Samozwaniec, w reżyserii Małgorzaty Procner i Roberta Sareckiego) I miejsce!
Za wyróżniającą kreację aktorską nagrodę rzeczową otrzymał Krystian Skubis.
GRATULUJEMY