Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

18 grudnia 2017 r. egzaminem zakończył się cykl warsztatów z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów naszej szkoły. Warsztaty te przeprowadzone były przez Stowarzyszenie Przyjaciół Toru Sportów Motorowych "Autodrom Biłgoraj" w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Obecna edycja szkoleń dotyczyła głównie RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli czynnościom stosowanym u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie zatrzymania krążenia). Po feriach organizatorzy chcą przeprowadzić szkolenia z zakresu pomocy przedmedycznej w przypadku urazów dolnych i górnych kończyn, skaleczeń, oparzeń czy urazów mechanicznych. Całej akcji przyświeca hasło "Czy Twoje dziecko potrafi ratować?"
Przeszkoleni uczniowie otrzymali dyplom "MŁODEGO RATOWNIKA" ale co wiele ważniejsze - wiedzę i umiejętności pozwalające pomóc innym.
Dziękujemy i liczymy na więcej!!!