Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W środę 29 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie „Powstanie styczniowe na Ziemi Biłgorajskiej”. Na spotkanie złożyły się prelekcja historyczna i prezentacja multimedialna oraz konkursy z nagrodami dla uczniów szkół gminnych: Konkurs Plastyczny, Konkurs Wiedzy Historycznej i Konkurs Piosenki Powstańczej/Niepodległościowej.

 

Na konkurs plastyczny zgłoszono 26 prac z 4 szkół. Komisja w składzie Celina Skromak, Jerzy Odrzywolski i Dominik Róg postanowiła przyznać następujące nagrody, dwie I nagrody ex aequo otrzymali: Anna Sędłak, Oddział Przedszkolny w Dąbrowicy i Norbert Żołnierczyk, Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym, pięć II nagród ex aequo otrzymali: Nela Rapa, kl. O, Szkoła Podstawowa w Dereźni, Hubert Sobaszek, Gromada, Anita Obszańska, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy, Aleksandra Kurp, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy, Szymon Obszański, Oddział Przedszkolny w Dąbrowicy, trzy III nagrody ex aequo: Laura Rapa, kl. III, Szkoła Podstawowa w Dereźni, Magdalena Król, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Gromadzie, Dominika Małysz, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Gromadzie. Dwa wyróżnienia: Hubert Marczak, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Gromadzie i Maciej Cis, kl. V, Szkoła Podstawowa w Gromadzie.

W konkursie wiedzy historycznej „Powstanie styczniowe na Ziemi Biłgorajskiej” wystartowało 24 uczniów ze szkoły w Gromadzie. Dwie laureatki uzyskały maksymalną ilość punktów - Weronika Wróbel i Amelia Wojda. Drugą nagrodę zdobyła Martyna Kniaź, a dwie trzecie nagrody ex aequo przypadły w udziale Zuzannie Rapa i Magdalenie Procner.

W konkursie piosenki zaprezentowały się 3 zespoły i 8 solistów z czterech szkół. W kategorii zespoły wygrali uczniowie z Dereźni w składzie: Laura Rapa, Nela Rapa i Samuel Bartosiński, przygotowani przez panią Alicję Chołyst, drugą nagrodę zdobył duet z Gromady, w składzie Amelia Wojda i Magdalena Król, prowadzony przez Roberta Sareckiego, a trzecią czteroosobowy zespół z Gromady w składzie Weronika Mielnik, Julia Strzelczyk, Maria Cybulska i Nikola Mielech, również przygotowany przez pana Roberta. W kategorii solistów zwyciężyli ex aequo Otylia Kobiela, ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, przygotowana pod kierunkiem pana Zbigniewa Bilińskiego i Kacper Waliwander ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, prowadzony przez pana Roberta Sareckiego. Drugą nagrodę wyśpiewała Martyna Cios uczennica Szkoły Podstawowej w Korczowie, opiekun Robert Sarecki, a trzecia nagroda powędrowała do Oliwii Małek, uczennicy szkoły w Dąbrowicy, nauczyciel prowadzący pan Zbigniew Biliński.