KONSPEKT ZAJĘĆ Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Temat: "Ruch i zabawa to fajna sprawa" - zajęcia integracyjne dla
klas II i III
Cele operacyjne:
Uczeń: 1. sprawnie posługuje się piłką i innymi przyborami sportowymi, 2. rozumie potrzebę ruchu dla ogólnego rozwoju swojego ciała, 3. stosuje się do reguł zabaw i poleceń prowadzącego, 4. umie pracować indywidualnie i zespołowo, 5. potrafi integrować się w grupie rówieśników.
Metody: • zabawowa • zadaniowa
Formy:
• indywidualna • zbiorowa • w grupie
Przybory: • szarfy • woreczki • skakanki • piłki • obręcze hula – hop • lina
Miejsce: sala gimnastyczna
Przebieg:
L.P. |
TOK
LEKCYJNY |
OPIS ĆWICZEŃ I ZADAŃ |
CZAS/ILOŚĆ POWTÓRZEŃ |
UWAGI
|
1. |
Część wstępna:
- Zbiórka
- Powitanie
- Podanie celu zajęć
- Omówienie zasady fairplay
- Zabawa ożywiająca |
- przeprowadzają
nauczyciele w poszczególnych klasach
- wspólna rozgrzewka przeprowadzona przez nauczyciela
- zabawa „Berek z zamrażaniem” |
5 min. |
Zbiórka w szeregu |
2. |
Część główna;
- ćwiczenia RR
- ćwiczenia NN
- ćwiczenia NN/RR |
- bieg po obwodzie
kola, podrzuty i chwyty woreczka prawa i lewą ręka
- siad prosty, unoszenie w górę nóg z równoczesnym
przekładaniem woreczka pod kolanami
- w siadzie skrzyżnym podrzucić woreczek, powstać,
złapać |
10 min. |
|
3. |
Wybór zespołów do
poszczególnych konkurencji. |
Podział na
zasadzie odliczania do dwóch.
Omówienie przez nauczyciela poszczególnych konkurencji
oraz sposobu punktowania
Konkurencje:
- kozłowanie piłki po wytyczonym torze
- „piłka górą”, „piłka dołem”
- toczenie obręczy
- przechodzenie przez szarfy
- skoki na skakance
- wyścigi z woreczkami na głowie
- przeciąganie liny |
15 min. |
grupy mieszane
z obu klas
jeden
z nauczycieli zapisuje punkty |
4. |
Podliczenie
punktów, wyłonienie zwycięzców. |
Wyznaczeni przez
nauczyciela uczniowie podliczają punkty, wyłaniają
zespół, który zwyciężył |
5 min. |
Siad skrzyżny w kole |
5. |
Zabawa o
charakterze wyciszającym. |
Relaks przy
spokojnej muzyce, poruszanie się w rytm muzyki |
5 min. |
Muzyka relaksacyjna |
6. |
Podsumowanie
zajęć. Zbiórka klas. |
Nauczyciel
podsumowuje zajęcia. Pochwała za właściwa sportowa
postawę.
Okrzyk na pożegnanie.
Odniesienie sprzętu sportowego do magazynku przez
dyżurnych. |
5 min. |
|
|