Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20 XII 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego pt.” Nasze spotkanie z Małym Księciem”.
Kilka miesięcy zastanawialiśmy się, jaki projekt edukacyjny zrealizować. I chociaż jest nas w klasie tylko kilkoro, mieliśmy z tym niemały kłopot. Wreszcie zdecydowaliśmy, że zajmiemy się niesamowitą książką i jej poświęciliśmy dwa miesiące pracy.
Nasze spotkanie z Małym Księciem rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie utworu, następnie przygotowaliśmy scenariusz spektaklu dostosowany do naszych możliwości. Kolejnym etapem był przydział ról, nauka tekstu na pamięć, przygotowanie strojów, rekwizytów, scenografii, wreszcie to, czego nie mogliśmy się doczekać- przedstawienie.
Równocześnie wyszukiwaliśmy w książce najpiękniejsze cytaty tzw. złote myśli, które umieściliśmy na gazetce szkolnej. Chcąc przybliżyć tę piękną baśń naszym młodszym koleżankom i kolegom zorganizowaliśmy spotkania w klasach, gdzie czytaliśmy fragmenty książki i oraz prowadziliśmy rozmowy i dyskusje. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom za piękne prace plastyczne, które wykonali po wspólnych spotkaniach z Małym Księciem.
Zwieńczeniem projektu było przedstawienie, które obejrzeli nasi rodzice, nauczyciele, uczniowie. Było wspaniale! Mamy nadzieję, że na zawsze pozostanie w Waszej pamięci.
Uczniowie klasy III: Monika Dzierżanowska, Natalia Kołodziej, Damian Kurzyna, Natalia Obszyńska, Krystian Skubis, Karolina Stec, Damian Stopyra.