Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ "Bieg po zdrowie"

W klasie IVa prowadzony był program antynikotynowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Program powstał w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Patronat honorowy: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. 

 

Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Uczniowie zachęcani byli do aktywnego udziału poprzez dyskusję, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji i pomysłów. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie poznali skład dymu papierosowego, robili obliczenia dotyczące kosztów palenia papierosów. Uzyskali wiedzę i nabyli podstawowe umiejętności w zakresie asertywnego zachowania. Przygotowywali komiksy związane z  odmawianiem palenia papierosów a także tworzyli antyreklamy dla papierosów.

Program pozwolił przekazać dzieciom wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtował odpowiednie umiejętności i postawy związane z tym obszarem. Ważne jest, aby utrzymać zdrowie i osiągnąć zadowolenie z życia obecnie i w przyszłości.